top of page

HAKKIMIZDA

"Bilim ve sanat takdiɾ edilmediği yeɾden göç edeɾ."

                                             İbn-i SİNA

planetaryum

Gelişen bilim ve teknoloji her geçen gün hayatımızda biraz daha fazla yer tutmakta ve gelişmektedir. Yeni nesiller bu teknolojiye hızla adapte olmaktadır. Gelişmiş ülkeler bu gelişen teknolojiyi ASTRONOMİ bilimini geliştirmek ve evreni daha iyi anlayabilmek için kullanmaktadır. Gelişmiş ülkelerde eğitim hayatının ilk yıllarından itibaren üzerinde önemle durulan ve vazgeçilmez olan astronomi bilimi ülkemizdeki eğitim sisteminde henüz gereken yerini alamamıştır.

 

İşte bu noktada eğitim sistemimizdeki bu eksikliği ortadan kaldırmak adına İSTANBUL PLANETARYUM olarak, son teknoloji taşınabilir planetaryum sistemlerini kurduk.

Balıkgözü sistemlerle sabit planetaryumlar inşa ettik. 

 

10 yılı aşkın süredir planetaryum ile ilgili her türlü hizmeti vermekteyiz.

Biz İstanbul Üniversitesi Astronomi Ve Uzay Bilimleri Bölümü mezunu Astronomlarız.

 

Amacımız; küçük yaşlardan itibaren astronomi hakkında bilgili, evreni daha iyi tanıyan, bilime önem veren ve bilimsel düşünebilen bir nesil yetiştirmek için katkı sağlamaktır. Hedefimiz; ülkemizde planetaryum sistemlerinin tanınmasını sağlamaktır. Yaşayarak öğrenme içerikli çalışmalarda bulunarak, bilindik eğitim ya da eğlence kavramlarına alternatif olarak günümüz çocuklarına eğlenirken öğrenebilme imkanı sunmayı amaçlamaktayız.

bottom of page